AdoriaLogo

Veselības un skaistuma centrs Adoria – Jūsu skaistumam un veselībai. Ātri pieejami pakalpojumi un augstākā līmeņa speciālisti.

Darba laiks

Zobu kapes Elaineri – zobu taisnošanai

Piesakiet vizīti

Ar jums sazināsies veselības centra darbinieki, lai precizētu visu vajadzīgo informāciju

  Ortodontiskā ārstēšana: zobu kapes – Elaineri

  Diemžēl no dabas ne visiem ir dots ideāls smaids. Ļoti daudzi cilvēki saskarās ar nelīdzenu zobu un nepareiza sakodiena radītām problēmām un, lai gan varētu šķist, ka tās rada vien estētiskas neērtības, tomēr tā nebūt nav.

  Nepareizs sakodiens var radīt virkni citas problēmas – sejas asimetriju, galvassāpes un pat locītavu problēmas, mainīt dikciju, tāpat arī ietekmēt vispārējo zobu un mutes dobuma veselību.

  Ortodontija ir zobārstniecības nozare, kas palīdz labot nepareizi novietotu zobu, žokļa un nepareiza sakodiena diagnozes, sākot ar pavisam nelieliem estētiskiem defektiem, līdz pavisam smagiem gadījumiem, kad nepieciešama ilgstoša un nopietna ortodontiskā ārstēšana sadarbībā ar citiem stomatoloģijas speciālistiem.

  Mūsdienās ortodontija piedāvā daudz dažādas iespējas un ārstēšanas metodes. Par vienu no pēdējo gadu modernākajām tehnoloģijām tiek atzīta zobu taisnošana izmantojot zobu kapes – Elainerus.

  Skaistuma un veselības centra Adoria zobārstniecība aicina pieteikties konsultācijai pie mūsu zinošajiem speciālistiem, lai vienotos par tieši Jums individuāli izstrādātu zobu taisnošanas plānu izmantojot Elainerus.

  Kas ir Elaineri?

  Elaineri ir kapes zobu taisnošanai, kas savu efektivitāti pierādījušas ne tikai vieglos, estētiskos zobu taisnošanas gadījumos, bet arī sarežģītākās sakodienu koriģējošās situācijās, kad nepieciešams koriģēt un likvidēt spraugas starp zobiem, iztaisnot saspiestus un/vai izvirzītus, nelīdzenus zobus, kā arī labot nepareizu sakodienu.

  Priekšrocības, ko sniedz zobu kapes Elaineri:

  Ikdienā ērti lietojamas un komfortablas zobu kapes. Atsauksmes rāda, ka tās praktiski neietekmē pacientu ikdienu. Ar tām netiek ierobežoti ēšanas paradumi, mutes dobuma higiēnas uzturēšana, sporta nodarbības vai jebkādi citi dzīves aspekti.

  • Elaineri ir caurspīdīgas zobu kapes, kas vizuāli ir grūti pamanāmas, tāpēc nesagādās estētiskas neērtības. Kapes nepieciešams nēsāt 20 – 22 stundas dienā, tāpēc īslaicīgi, nepieciešamības gadījumā, tās drīkst izņemt.
  • Salīdzinot ar zobu breketēm, īsāks ārstēšanas laiks un retākas vizītes pie speciālista.
  • Elaineri ir izgatavoti no hipoalerģiska, veselībai nekaitīga materiāla, līdz ar to ir droši lietojamas arī grūtniecēm un bērniem.
  • Metode ir saudzīga zobu emaljai, smaganām un mutes gļotāda.
  • Ērta mutes un zobu ikdienas kopšana. Papildu pluss – tās var izmantot arī kā zobu balināšanas kapes.
  • Process ir mazāk sāpīgs kā izmantojot zobu breketes, kā arī precīzāk prognozējami gala rezultāti.

  Alternatīva citām sakodienu regulējošām metodēm

  Ortodontiskajā ārstēšanā plaši izmantota ir sakodienu regulējoša metode ar zobu brekešu konstrukciju, kas palīdz iztaisnot zobu grupu vai visus mutē esošos zobus.

  Savukārt visiem zināmā ortodontiskā plate jeb zobu platīte tiek izmantota mazāka vecuma bērniem agrīnā sakodiena un zobu maiņas periodā kā sākuma ortodontiskās koriģēšanas metode turpmākas ortodontiskas ārstēšanas atvieglošanai, līdz visi pastāvīgie zobu būs izšķīlušies.

  Taču, kā rāda prakse, pacienti bieži vien neuzsāk ortodontisko ārstēšanu, tikai tāpēc, ka nevēlas ikdienā nesāt tik uzkrītošās zobu breketes.

  Tā kā nepareizu sakodienu un nelīdzenus zobus ir iespējams labot teju jebkurā vecumā, tad Elaineri jeb caurspīdīgas kapes zobu taisnošanai ir ērts un vizuāli estētiskās risinājums gadījumos, kad zobu brekešu izmantošana nešķiet ikdienā ērts un komfortabls variants.

  Kam ir piemērota zobu taisnošana ar Elaineriem?

  Šī metode ir piemērota ikvienam, arī bērniem tiklīdz visi pastāvīgie zobi ir iznākuši. Galvenais priekšnoteikums ir apņēmība un pašdisciplīna, – lai metode sniegtu vēlamos rezultātus zobu kapes nepieciešams nēsāt 20 – 22 stundas diennaktī.

  Sarežģītu un komplicētu ortodontisko diagnožu gadījumos Elaineri nebūs piemērotākais risinājums, tāpēc atbilstošāko ortodontisko koriģēšanas metodi Jums nozīmēs speciālists.

  Kā darbojas zobu kapes Elaineri un, kāda ir ārstēšanas gaita?

  Elaineri darbojas kā izlīdzinātāji, pakāpeniski sabīdot zobus vēlamajā stāvoklī, padarot tos taisnus un izlīdzinot zobu rindu.
  Šāds rezultāts tiek panākts nēsājot iepriekš individuāli izgatavotus Elaineru komplektus, secīgi vienu pēc otra. Katrs jaunais zobu kapju komplekts tiek mainīts ik pa 2 nedēļām (10 – 14 dienām), un pārvieto zobus par aptuveni 0,3 mm, līdz tiek sasniegts ideālais zobu stāvoklis.

  Ārstēšanas gaita

  1. Pacients ierodas uz konsultāciju pie Adoria zobārstniecības speciālista. Konsultācijas laikā speciālists veiks visus nepieciešamos izmeklējumus – zobu nospiedumu vai skenējumu, sejas un zobu fotogrāfijas, rentgenu. Veiktie izmeklējumi tiek izmantoti, lai sastādītu ārstēšanas plānu.
  2. Katram pacientam tiek izgatavots individuāls ārstēšanas plāns. Laboratorijas MyAlinger ortodonts veic aprēķinus un sastāda grafisku, detalizētu 3D ārstēšanas plānu. Digitālajā 3D vizualizācijā pacientam būs iespēja redzēt kā katra zobu kape mainīs pacienta zobu stāvokli, kā arī gala rezultātu un ārstēšanas ilgumu. Zobārsts saskaņo ārstēšanas plānu ar pacientu.
  3. Pēc plāna apstiprināšanas, MyAlinger tehniķis uzsāk individuālu Elaineru izgatavošanu. Kapes zobiem tiek izgatavotas aptuveni 2 nedēļu laikā, pēc tam gatavās zobu kapes tiek nosūtītas ārstējošajam stomatologam. Pacients ierodas uz vizīti, kuras laikā zobārsts veiks zobu sagatavošanu ārstēšanai un nodos pacientam sagatavotos Elaineru komplektus.
  4. Turpmāk pacientam būs nepieciešams apmeklēt speciālistu reizi 4 – 6 nedēļās, lai kontrolētu zobu pārvietošanās gaitu.
  5. Kad visi zobi būs ieņēmuši pareizo stāvokli, ārstēšana jāturpina ar nostiprinošo Elaineru nēsāšanu – reteineriem, kas ir speciālas nakts kapes zobiem.

  Zobu kapes – cena

  Ārstēšana ilgums ar Elaineriem katram pacientam ir individuāls. Katram pacientam tiek pielāgots atšķirīgs nepieciešamo Elaineru komplektu skaits, tāpēc tas būtiski ietekmē individuālās ārstēšanas izmaksas.

  Pirmreizējā konsultācija, ārstēšanas plāna sagatavošana, regulāras vizītes pie speciālista, pašas zobu kapes, – izmaksas precīzi var noteikt tikai tad, kad speciālists sastādīs ārstēšanas plānu.

  Aptuvenās ārstēšanas izmaksas, ja tiek veikta abu žokļu zobu korekcija, ir sākot no 1100 Eiro.

  Skaistuma un veselības centra Adoria augsti kvalificētie zobārstniecības speciālisti aicina savus pacientus, lai ar moderno un efektīvo Elaineru tehnoloģiju Jūs iegūtu savu ideālo smaidu! Piesakiet savu vizīti un apmeklējiet veselības centru Adoria pašā Rīgas centrā!

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Vidējais ārstēšanas ilgums ir no 8 – 18 mēnešiem, atkarībā no katra pacienta individuālā ārstēšanas plāna.

  Pārsvarā Elaineri nekā neietekmē pacientu ēšanas paradumus. Taču būtu vēlams izvairīties no krāsainiem dzērieniem kā kafijas, sarkanvīna, krāsainām limonādēm. Tāpat būtu vēlams nesmēķēt.

  Nē, Elaineri ir pilnīgi nekaitīgi cilvēka veselībai. Tie izgatavoti no hipoalerģiska materiāla, tāpēc ir droši lietojami arī bērniem un grūtniecēm.

  Lai sasniegtu vēlamo zobu izskatu, zobu kapes obligāti jānēsā 20 – 22 stundas diennaktī. Pēc ārstēšanas beigām, lai nostiprinātu rezultātu, katru nakti jālieto nakts kapes zobiem – reteinerus. Reteineru izmantošanas ilgumu noteiks speciālists.

  Ir pieejamas atsevišķi iegādājamas, speciālas zobu balināšanas kapes. Cenas šīm balināšanas sistēmām ir dažādas, taču, ja nepieciešams, arī Elainerus iespējams izmantot zobu balināšanas procedūrām. Par drošu balināšanas procedūras veikšanu iepriekš nepieciešams konsultēties ar ārstējošo stomatologu!