Pieskārienam piemīt teju maģiska iedarbība. Tieši tāpēc masāža ir viena no senākajām dziedniecības metodēm, kas jau gadu tūkstošiem pierāda pieskāriena dziedinošo efektu. Masāža dāvā ne tikai patīkamas emocijas un labsajūtu, relaksē un atslābina, bet palīdz ārstēt arī dažādas veselības kaites. Masāža ir manuāla ārstēšanas tehnika, kuras laikā tiek veikta mehāniska iedarbe uz ādu, zemādu un muskulatūru.
Ārstnieciskā masāža ir masāžas veids, kas tiek plaši pielietots fizioterapijas un rehabilitācijas jomā, lai pacientiem palīdzētu atbrīvoties no sāpēm, saspringuma, stīvuma un citām nepatīkamām sajūtām ķermenī. Tāpat ārstnieciskā masāža palīdz atjaunot un nostiprināt ķermeņa kustību funkcijas pēc dažādām gūtām traumām – sastiepumiem, izmežģījumiem, lūzumiem, pēc pārslimotām slimībām, pēc grūtniecības u. c.
Nodrošinām ātras pieraksta iespējas un patīkamas cenas, kā arī plašu rehabilitācijas un fizioterapijas pakalpojumu klāstu, kas tiek pielāgots individuāli katram pacientam, balstoties uz vispārējo ķermeņa diagnostiku, aktuālajām veselības problēmām un pacienta vēlmēm un iespējām.
Ārstnieciskā masāža visam ķermenim, plecu, sprandas un jostas daļai, ārstnieciskā muguras masāža Rīgas centrā,
Kā un kādos gadījumos ārstnieciskā masāža palīdz?
Ķermeņa masāžu veic gan skaistumkopšanas nolūkos, gan kā ārstniecības procedūru konkrētas veselības problēmas novēršanai vai mazināšanai. Ārstnieciskā masāža ir mehānisks, noteiktu kustību paņēmienu kopums (glāstīšana, berzēšana, mīcīšana un vibrācija), kas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka organismu, muskuļiem, fascijām.
Atšķirībā no citiem masāžas veidiem, ārstnieciskās masāžas tiek plaši pielietotas pie dažāda veida saslimšanām, koncentrējoties uz konkrētu veselības problēmu.
Šāda veida masāžu veic gan visam ķermenim kopumā, gan tikai atsevišķām ķermeņa daļām. Tiek veikta ārstnieciskā muguras masāža, tāpat krustu/jostas daļai, apkakles zonai (pleciem, kaklam), krūšu kurvim, atsevišķi rokām vai kājām.
Ārstnieciskā masāža ieteicama šādos gadījumos:
- pie muskuļu, locītavu un ķermeņa balsta sistēmas saslimšanām (spondiloze, radikulīts, osteohondroze, mugurkaula asimetrija u.c.);
- pēc traumām;
- pie neiroloģiskas izcelsmes saslimšanām;
- vielmaiņas stabilizēšanai un ķermeņa svara korekcijai;
- psihoemocionālā stāvokļa uzlabošanai un darbspēju atjaunošanai;
- imunitātes nostiprināšanai u.c.
Ārstnieciskās masāžas efekts
Ārstnieciskā masāža iedarbojas uz ķermeni kompleksi. Pat, ja masāža tiek veikta konkrētu problēmu novēršanai, masāžas labvēlīgais efekts ar laiku var būt vērojams arī pie citām, nesaistītām kaitēm, citās ķermeņa daļās.
Vienlaikus svarīgi neaizmirst – lai atjaunotu ķermeņa kustību pilnvērtīgas funkcijas, saudzīgā un fizioterapeita individuāli pielāgotā režīmā, nepieciešams uzlabot arī vispārējo fizisko sagatavotību, stiprinot muskuļus, atgūstot ķermeņa lokanību un kustību brīvību. Ārstnieciskā masāža lieliski papildina un palīdz nostiprināt ārstnieciskās vingrošanas un citu rehabilitācijas procedūru labvēlīgo ietekmi.
Ārstnieciskās masāžas labvēlīgā iedarbība:
- veicina muskuļu audu elastības atjaunošanos;
- tiek aizkavēta muskuļu atrofija;
- atjaunojas muskuļu darbspējas un pazūd nogurums;
- mehānisku kairinājumu rezultātā, ko rada masāžas kustības, uzlabojas asinsrite un limfas plūsma, kas tālāk veicina šūnu atjaunošanos, aktivizē tauku un sviedru dziedzeru darbību, palīdzot no organisma izvadīt atkritumvielas;
- uzlabojas ādas stāvoklis – tā kļūst tvirtāka, veselīgāka un tonizēta;
- uzlabojas organisma apgāde ar skābekli;
- pareizi veikta ārstnieciskā masāža samazina sāpes, tai ir pretiekaisuma efekts, tā noņem spazmas un saspringumu;
- līdztekus masāža sniedz relaksējošu efektu un ļauj atpūsties gan fiziski, gan garīgi.
Ārstnieciskā masāža nereti tiek kombinēta ar citiem rehabilitācijas pasākumiem – ārstniecisko vingrošanu, stājas korekciju, dažādām fizioterapijas procedūrām. Ārstnieciskā masāža sākotnēji var būt nedaudz nepatīkama, jo tā iedarbojas uz dziļākiem zemādas slāņiem.
Tāpat masāža var būt nepatīkama, ja savilktā, sāpīgā muskulī sataustāmi īpaši sāpīgi mezgliņi jeb trigera punkti. Aktīvais miofasciālais trigera punkts izraisa sāpes un diskomfortu. Masierim vai speciālistam iztaustot šos punktus, pacients var izjust asas, nepatīkamas sāpes. Turklāt sāpes muskulī, kas izstarojas no trigera punkta, var būt jūtamas gan miera stāvoklī, gan pie nelielas kustības. Tāpēc masieris seansa laikā pievērsīs īpašu uzmanību šādiem aktīviem trigera punktiem, lai pēc iespējas mazinātu ķermeņa diskomfortu.
Kontrindikācijas ārstnieciskās masāžas veikšanai
Ārstnieciskā masāža, tāpat kā ikviena cita masāža, nav atļauta:
- cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām;
- pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras;
- pie akūtām saslimšanām;
- pie jebkādām ādas slimībām.
Svarīgi atcerēties, ka ārstnieciskā masāža ir ārsta nozīmēta procedūra. Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa tieši ārsts noteiks, vai šādu masāžu iespējams veikt un kā jāplāno masāžas norise.
Atkarībā no masēšanai paredzētās ķermeņa zonas, viens masāžas seanss ilgst no 15–90 minūtēm. Vēlamā rezultāta sasniegšanai nepieciešams iziet pilnu masāžas kursu tādā režīmā, kā to noteicis ārsts. Ja nepieciešams, ārstnieciskā masāža pēc laika tiek atkārtota.
Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam ārstu un fizioterapeitu konsultācijas un augsti kvalificētu masieru pakalpojumus. Visa veida ārstnieciskās masāžas Rīgā, A. Čaka ielā 70–3.
Pēc nepieciešamības piedāvājam plašu fizioterapijas un rehabilitācijas procedūru klāstu, izstrādājot individuālu ārstniecības plānu.
Mūsu speciālisti:
Māris Locāns – Fizioterapeits
Leons Gvergždis – Fizioterapeits
– Masiere