AdoriaLogo2024

Veselības un skaistuma centrs Adoria – Jūsu skaistumam un veselībai. Ātri pieejami pakalpojumi un augstākā līmeņa speciālisti.

Darba laiks

Elektrokardiogrāfija (EKG) sirds veselības diagnostikai

Piesakiet vizīti

Ar jums sazināsies veselības centra darbinieki, lai precizētu visu vajadzīgo informāciju

  Mūsu klientu atsauksmes

  Vislabākās atsauksmes par Adoria bērnu zobārstes darbu. Viss notika raiti un ar smaidu. Laikam jau vislielākais kompliments ir tas,ka bērns pēc apmeklējuma tagad arī vēlas kļūt par zobārstu.

  Helena Rozenberga

  Lieliska attieksme, jauka dakterīte un priecīgs bērns pēc zobārsta vizītes. Paldies par to

  Kristīne Auziņa

  Masiere Sanda ir vienkārši fantastiska! Pat nav nepieciešamības teikt kur kas sāp, jo kā rentgens ar savām rokām atrod problēmpunktus. Cepuri nost!

  Laura Drēviņa

  Elektrokardiogrāfija (EKG): sirds veselības un sirdsdarbības diagnostikai

  Viena no senākajām un nozīmīgākajām sirds izmeklēšanas metodēm mūsdienu kardioloģijā ir elektrokardiogrāfija jeb elektrokardiogramma. Elektrokardiogrāfija (EKG) ir neinvazīva, nesāpīga, taču augsti informatīva diagnostikas metode, kas ļauj grafiski attēlot sirds elektriskā lauka potenciāla starpības pārmaiņas. EKG ieraksts, ko sauc arī par elektrokardiogrammu, tiek iegūts, izmantojot elektrokardiogrāfu – speciālu ierīci, ko izmanto elektrokardiogrāfijas izmeklējuma veikšanai.  

  Elektrokardiogrāfs sastāv no vairākiem elektrodiem, kas pirms procedūras tiek izvieto uz pacienta krūtīm, rokām un kājām, un procedūras laikā tie uztver pacienta sirds elektriskos impulsus un pārveido tos grafiskajā attēlā jeb elektrokardiogrammā. 

  Veselības un skaistuma centrā Adoria piedāvājam veikt elektrokardiogrāfijas un ehokardiogrāfijas izmeklējumus, kā arī saņemt pieredzējuša kardiologa konsultāciju. Sirds izmeklējumu veikšanai tiek izmantota jaunākās paaudzes aparatūra, kas nodrošina augstu rezultātu precizitāti un ērtu procedūras norisi.

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Pirms EKG izmeklējuma nav jāievēro nekādi ierobežojumi un pirms izmeklējuma veikšanas pacients drīkst lietot ikdienā nepieciešamos medikamentus.

  Veselības un skaistuma centrā Adoria EKG ir maksas pakalpojums un elektrokardiogrāfijas cena ir 20 Eur.

  Elektrokardiogrāfija tiek veikta arī bērniem no aptuveni 10 gadu vecuma jeb brīža, kad bērns visu izmeklējuma laiku (~1min.) var patstāvīgi nogulēt miera stāvoklī nekustīgi. Mazākiem bērniem un zīdaiņiem sirds izmeklējumu veikšanai ieteicamā metode ir ehokardiogrāfija.

  Elektrokardiogrāfija (EKG) un ehokardiogrāfija (EHO) ir divas dažādas sirds izmeklēšanas metodes. EKG, grafiska attēla veidā, ļauj iegūt informāciju par pacienta sirdsdarbības un sirds ritma izmaiņām. Savukārt EHO ir ultraskaņas izmeklējums, kas ļauj vizuāli apskatīt sirds struktūras, izvērtēt sirds vārstuļu funkcijas un sirds muskuļa saraušanās spējas. Abas metodes viena otru neizslēdz, bet gan papildina.

  Elektrokardiogrammas rezultātus pacients saņem uzreiz pēc procedūras veikšanas.