AdoriaLogo

Veselības un skaistuma centrs Adoria – Jūsu skaistumam un veselībai. Ātri pieejami pakalpojumi un augstākā līmeņa speciālisti.

Darba laiks

Profesionāla zobu ķirurģija Rīgas centrā

Piesakiet vizīti

Ar jums sazināsies veselības centra darbinieki, lai precizētu visu vajadzīgo informāciju

  Zobu ķirurģija - cenas

  Mūsu klientu atsauksmes

  Vislabākās atsauksmes par Adoria bērnu zobārstes darbu. Viss notika raiti un ar smaidu. Laikam jau vislielākais kompliments ir tas,ka bērns pēc apmeklējuma tagad arī vēlas kļūt par zobārstu.

  Helena Rozenberga

  Lieliska attieksme, jauka dakterīte un priecīgs bērns pēc zobārsta vizītes. Paldies par to

  Kristīne Auziņa

  Masiere Sanda ir vienkārši fantastiska! Pat nav nepieciešamības teikt kur kas sāp, jo kā rentgens ar savām rokām atrod problēmpunktus. Cepuri nost!

  Laura Drēviņa

  Zobu ķirurģija

  Zobu ķirurģija ir zobārstniecības nozare, kas nodarbojās ar zobu, mutes dobuma un mīksto audu slimību sākotnēju diagnostiku, ārstēšanu un ķirurģisku manipulāciju veikšanu, ja tas nepieciešams. Ķirurģiskās manipulācijas nepieciešamas, lai varētu saglabāt esošos zobus, likvidēt iekaisumu procesus un ārstētu dažādas mutes dobuma saslimšanas.

  Visbiežāk pielietotās mutes dobuma ķirurģiskās procedūras ir:

  • zoba izraušana jeb ekstrakcija;
  • žokļa kaula sagatavošana implantācijai;
  • mākslīgā kaula pieaudzēšana jeb augmentācija;
  • mēles vai augšlūpas saitītes korekcija.

  Veselības un skaistuma centra Adoria zobārstniecība piedāvā plašu mutes dobuma ķirurģijas pakalpojumu klāstu. Varam lepoties ar mūsu Veselības centra augsti kvalificētajiem zobārstniecības speciālistiem, kas ir specializējušies dažāda veida zobu un mutes dobuma ķirurģisko manipulāciju veikšanā, regulāri papildinot savas zināšanas un prasmes.

  Profesionāls un pieredzējis zobu ķirurgs ir speciālists, kas ar modernākajām zobu ķirurģijas metodēm spēs pēc iespējas saudzīgāk veikt nepieciešamo ārstēšanu, turklāt zobu raušanu pielietojot tikai galējas nepieciešamības gadījumos, kad zobu vairs nav iespējams glābt citā veidā.

  Pacientiem nav jāuztraucas par nepatīkamām sajūtām, jo zobu ķirurģija tiek veikta izmantojot efektīvu atsāpināšanu, jaunākās paaudzes instrumentus un aprīkojumu.

  Mutes un zobu ķirurģijas pakalpojumi Veselības un skaistuma centra Adoria zobārstniecībā

  Adoria zobārstniecībā tiek nodrošināti sekojošus zobu un mutes ķirurģijas pakalpojumi:

  • zobu izraušanu (tajā skaitā arī gudrības zoba ekstrakcija, arī smagos un sarežģītos gadījumos);
  • mēles un lūpu saitītes korekcija;
  • implantācija;
  • mīksto audu (smaganas) un cieto audu (kaula) pieaudzēšana, ko ierasti veic pirms zobu implanta ievietošanas;
  • Sinus lift operācija jeb augšžokļa dobuma pamatnes paaugstināšana gadījumos, kad nepieciešams palielināt kaulaudu apjomu zobu implanta ievietošanai;
  • saknes gala rezakcija neveiksmīgas zobu kanāla ārstēšanas gadījumos;
  • osteotomija jeb zoba atbrīvošana no kaula un citi.

  Zoba ekstrakcija

  Zobu ķirurģija visbiežāk asociējas tieši ar zobu raušanas procedūru. Tā ir viena no biežākajām un ierastākajām stomatoloģiskajām procedūrām, tomēr speciālists – zobu ķirurgs to pielieto vien tad, ja zobu citā veidā glābt nav iespējams.

  Zobu ekstrakciju visbiežāk pielieto nelabojamu defektu, bojājumu un pataloģiju dēļ, kā arī gadījumos, kad tas nepieciešams ortodontiskās ārstēšanas vai protezēšanas plāna ietvaros.

  Procedūras gaita

  Pirms zoba raušanas pacientam tiek ievadīta vietējā anestēzija, lai nodrošinātu pēc iespējas nesāpīgāku procedūras norisi.

  Procedūras laikā zobārsts ar speciālu instrumentu atsedz smaganu, lai atvieglotu piekļuvi zobam. Ar rokas instrumentiem bojātais zobs tiek izrauts un brūce tiek apstrādāta ar medikamentiem sekmīgākai dzīšanai.

  Gudrības zoba raušana

  Viena no viskomplicētākajām zobu ekstrakcijas procedūrām mēdz būt tieši gudrības zobu izraušana. Atsauksmes rāda, ka liela daļa pacientu pēc procedūras izjūt:

  • diskomfortu,
  • sāpes,
  • pietūkumu,
  • nespēju atvērt muti un sakošļāt ēdienu,
  • nespēku,
  • dažkārt novēro arī paaugstinātu ķermeņa temperatūru.

  Astotie zobi jeb trešie dzerokļi, tautā saukti par gudrības zobiem, cilvēkiem izšķiļas vien pieaugušā vecumā. Visbiežāk gudrības zobu šķilšanās sākās ap 18 gadu vecumu un var ilgt vairākus gadus. Tomēr mēdz būt gadījumi, kad gudrības zobi var neizšķilties vai izšķilties tikai daļēji.

  Visbiežāk problēmas ar gudrības zobiem parādās tādēļ, ka mutē tiem nav vietas. Ja agrāk cilvēki pārtika no neapstrādātas, cietas pārtikas, tad šobrīd ēšanas paradumi ir mainījušies un gudrības zobi ēdiena sašķelšanai nav nepieciešami.

  Līdz ar to, evolūcijas rezultātā, mūsu žokļi ir sašaurinājušies, kas rada dažāda veida komplikācijas, jo gudrības zobiem šķeļoties, tie aug nepareizā leņķī, spiež uz blakus esošajiem zobiem.

  Interesanti, ka pētījumi rāda – laika gaitā gudrības zobi cilvēkiem varētu pilnībā izzust.

  Gadījumi, kad zobu ķirurgs var lemt par gudrības zoba ekstrakciju:

  • gudrības zobs ir bojāts;
  • konstatēta infekcija mīkstajos audos ap gudrības zobu (iekaisusi smagana, smaganas cepurīte vai kabata), kas biežāk tiek novērota, ja gudrības zobs izšķīlies tikai daļēji, jo šādos gadījumos to ir grūti kopt – smaganu kabatā uzkrājas ēdiena paliekas, veidojot labvēlīgu vidi zoba kariesa un smaganu iekaisuma attīstībai;
  • konstatēti patoloģiski veidojumi, piemēram, cistas;
  • ilgstošas sāpes un spiediens uz blakus esošo zobu, kā rezultātā blakus esošais zobs var tikt bojāts vai deformēts.

  Procedūras norise

  Pacientam tiek ievadīta vietējā anestēzija. Gadījumos, kad pacientam gudrības zobs nav izšķīlies vai ir izšķīlies tikai daļēji, zobu ķirurgs atsedz smaganas, lai vieglāk un ērtāk piekļūtu zobam.

  Tālākā procedūras gaita ir atkarīga no zoba novietojuma. Daļā gadījumu speciālists zobu sadala vairākās daļā kuras tiek uzmanīgi izņemtas vai veic zoba atdalīšanu no kaula, jo vienkārša zoba izraušanas procedūra nav iespējama.

  Pēc gudrības zoba ekstrakcijas gandrīz vienmēr nepieciešams uzlikt šuves, kas jānēsā aptuveni nedēļu.

  Kas jāņem vērā pēc zobu raušanas procedūras?

  Pēc procedūras veikšanas ir ļoti svarīgi ievērot zobārsta nosacījumus, lai izvairītos no iekaisuma un citu komplikāciju riska.

  • 2 stundas pēc procedūras nedrīkst ēst vai skalot muti,
  • 24 stundas pēc procedūras jāizvairās no brūces aiztikšanas ar mēli, pirkstiem vai citiem priekšmetiem,
  • jāizvairās no karsta, cieta, asa vai kraukšķīga ēdiena, gāzētiem dzērieniem,
  • 2–3 dienas ieteicams izvairīties no pirts apmeklējuma un fiziskām aktivitātēm,
  • turpmākās dienas nepieciešams ievērot ļoti rūpīgu mutes dobuma higiēnu, tomēr izvairoties no brūces vietas berzēšanas,
  • jālieto ārsta norādītie antibakteriālie mutes skalošanas līdzekļi,
  • precīzi jālieto ārsta izrakstītie medikamenti,
  • gadījumos, ja turpmākās dienas turpinās asiņošana, parādās stipras sāpes vai citas komplikācijas, steidzīgi jādodas pie zobārsta.

  Veselības un skaistuma centra Adoria zobārstniecība aicina gan pieaugušos, gan mazos pacientus, lai kopīgi rūpētos par zobu veselību un skaistumu visa mūža garumā.

  Profesionāla zobu ķirurģija Rīgā, A. Čaka ielā 70–3. Jūsu un Jūsu ģimenes zobu ķirurgs Rīgā aicina – neatlieciet rūpes par savu zobu veselību uz vēlāku laiku! Piesakiet vizīti jau tagad!

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Ja zoba raušanas procedūras laikā ir uzliktas šuves, tās jānoņem aptuveni 10–14 dienu laikā.

  Viensaknes zoba izraušanas cena ir 58 eiro, daudzsakņu zoba izraušanas cena ir 88–120 eiro, savukārt gudrības zoba izraušana cenas ziņā var atšķirties, atkarība no zoba stāvokļa un procedūras sarežģītības. Aptuvenā gudrības zoba ekstrakcijas cena ir 170 eiro. Papildu izmaksas sastāda anestēzijas un zobu rentgena pakalpojumi, ja tādi nepieciešami. Lai iepazītos ar aktuālajām zobārstniecības pakalpojumu cenām, aicinām ieskatīties mājaslapā sadaļā Cenrādis.

  Pēc zoba raušanas vismaz 2 stundas nedrīkst ēst un dzert. Tāpat ļoti svarīgi ievērot zobārsta sniegtās norādes par pareizu mutes dobuma kopšanu un ieteicamo uzturu turpmākās dienas.

  Jā, Veselības un skaistuma centra Adoria zobārstniecība piedāvā zobu ķirurģijas pakalpojumus arī bērniem.

  Gadījumos, kad mēles saitīte ir saīsināta un to nav iespējams izvingrināt vai izstaipīt bez ķirurģiskas iejaukšanās, tā lai tā funkcionētu pareizi, tiek lemts par zemmēles saitītes ķirurģisku operāciju. Tāpat mēles un lūpu saitītes korekciju veic estētiskos nolūkos. Procedūra ir salīdzinoši viegla un ātra, tāpat arī atkopšanās pēc operācijas veikšanas.