AdoriaLogo2024

Veselības un skaistuma centrs Adoria – Jūsu skaistumam un veselībai. Ātri pieejami pakalpojumi un augstākā līmeņa speciālisti.

Darba laiks

Tavs ginekologs – veselības centrā Adoria

Izvēlies pakalpojumu

Piesakiet vizīti

Ar jums sazināsies veselības centra darbinieki, lai precizētu visu vajadzīgo informāciju

  Profesionāls ginekologs – ne tikai ārsts, arī uzticības persona!

  Ginekoloģiskā veselība būtiski ietekmē sievietes vispārējo labsajūtu visas dzīves garumā. Sākot no menstruāciju pirmās dienas, gadu gaitā dzīvojot veselīgu un pilnvērtīgu dzimumdzīvi, menopauzes pārmaiņu posmā un līdz pat sirmam vecumam – ginekologs ir tas ārsts, kas būs blakus sievietei ik vienā dzīves posmā.

  Tieši tāpēc sava ginekologa izvēle nevar būt paviršs lēmums. Justies droši, komfortabli un ērti vizītes laikā – tie ir galvenie priekšnoteikumi tam, lai ginekologa un pacientes sadarbība būtu izdevusies.

  Jo tieši abpusēja sadarbība, profesionalitāte un iejūtīga attieksme pret savām pacientēm ir tās vērtības, ko ik dienas ievērojam darbā ar savām pacientēm.

  Regulāra ginekologa apmeklēšana būtiski samazinās ginekoloģisko saslimšanu riskus

  Vismaz reizi gadā sievietei būtu jāapmeklē savs ginekologs, lai veiktu profilaktisku apskati.

  Tā kā liela daļa slimību sākotnēji attīstās bez nekādiem redzamiem simptomiem, tad profilaktiskās pārbaudes ir tās, kas ļaus diagnosticēt ginekoloģiskās saslimšanas agrīnā to posmā. Agrīna diagnostika un savlaicīgi uzsākta ārstēšana ir noteicošie faktori, lai glābtu pacientes veselību.

  Adoria klīnikā pieejams valsts apmaksāts ginekologs un tā konsultācija krūšu vēža un dzemdes kakla vēža savlaicīgai diagnostikai. Lai saņemtu šo pakalpojumu pirms vizītes jāuzrāda no Nacionālā veselības dienesta (NVD) saņemto uzaicinājuma vēstuli

  TAČU GINEKOLOGA APMEKLĒJUMS IR OBLIGĀTS UN TO NEVAJADZĒTU ATLIKT, JA IR SŪDZĪBAS PAR:

  • neregulārām menstruācijām,
  • spēcīgu un ilgstošu asiņošanu,
  • sāpēm vēdera lejasdaļā,
  • pastiprinātiem izdalījumiem no maksts,
  • jebkāda veida diskomfortu vai niezi maksts rajonā,
  • sāpēm dzimumakta laikā vai pēc tā,
  • problēmām ieņemt mazuli
  • izmaiņām krūšu audu struktūrā, izdalījumiem no krūšu galiem vai neraksturīgām sāpēm krūšu galos

  Sievietes vispārējo labsajūtu un psihoemocionālo veselību un komfortu ļoti būtiski ietekmē cikliskās hormonālās izmaiņas menstruālā cikla laikā, tāpēc sekot līdzi savai ginekoloģiskajai veselībai un novērst sūdzības, ir katras sievietes atbildība un rūpes pašai par sevi.

  BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

  Ginekologs – ārsts, kurš uzrauga sievietes dzimumveselību, sniedz konsultācijas, veica apskati un diagnostiku, kā arī ārstē ginekoloģiskas saslimšanas.

  Ginekologu ieteicams apmeklēt meitenei uzsākot dzimumdzīvi. Taču, ja ir kādas sūdzības, meitenei, kopā ar mammu, ieteicams apmeklēt speciālistu arī ātrāk. Veselības un skaistuma centra Adoria ginekologi pieņem meitenes no 14 gadu vecuma.

  Ginekologu nepieciešams apmeklēt reizi vai divas gadā. Konstatējot kādas sūdzības, problēmas vai neparastas izmaiņas – nevajadzētu kavēties un apmeklēt ārstu pēc iespējas ātrāk.

  Pirms apskates uz ginekoloģiskā krēsla, speciālists aprunāsies ar pacienti. Tālāk ginekologs lūgs noģērbties un apgulties uz krēsla. Ar speciālu ginekoloģisko spoguli, ko ievadīs sievietes makstī, ārsts apskatīs maksts sienas un dzemdes kaklu, ja nepieciešams – paņems uztriepi no dzemdes kakla, lai veiktu nepieciešamās analīzes. Tad, ar taustes palīdzību, ārsts veiks mazā iegurņa orgānu izmeklēšanu, iztaustot vienlaikus caur maksti un vēdera priekšējo sienu. Izmeklējums nav sāpīgs, taču var būt nedaudz nepatīkams.

  Jāsagatavo informācija par menstruāciju ciklu un pēdējo menstruāciju datumu, kā arī vispārējo veselības stāvokli, dzimumdzīves regularitāti, izsargāšanās metodēm. Paciente var sagatavot savus jautājumus, ja ir kādas sūdzības, jāapdomā, kad tās konstatētas, cik sen, kā izpaužas simptomi. Pirms konsultācijas vēlams apmeklēt tualeti, apmazgāties un ievērot personīgo higiēnu.